A MAB kommunikációtudományi munkabizottságának ülése

Utolsó módosítás: 2017. május 09.

A MAB kommunikációtudományi munkabizottságának ülése

Az MTA Miskolci Területi Bizottságának Nyelv- és Irodalomtudományi Szakbizottságán belül működő kommunikációtudományi munkabizottság 2017. május 4-én, a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán– Kecskeméti Gábor akadémikus vezetésével tartotta – tisztújítási közgyűlését. Ezen egyhangú szavazással H. Varga Gyula korábbi elnököt megerősítették funk-ciójában, titkárnak: Hulyák-Tomesz Tímeát választották.

A munkabizottság küldötti testületébe Hulyák-Tomesz Tímeát, Kökényesi Nikolettát, Toma Kornéliát és H. Varga Gyulát delegálták.

A képen: Kecskeméti Gábor (háttal), H. Varga Gyula, Szilágyi István, Komenczi Bertalan, Forgó Sándor, Kökényesi Nikoletta (takarásban), Tomesz Tímea, Toma Kornélia és Balázs László. (Fotó: Tasi Réka)

A közgyűlés második része hagyományosan szakmai programot tartalmazott. Előbb Forgó Sándor tartott előadást az újmédia szerepéről és hatásairól. Az előadást élénk vita követte, melynek során az újmédia fogalomkörének oktatáselméleti értelmezési, implementálási lehe-tőségeit vitatták meg a résztvevők.

A közgyűlés záróprogramjaként Forgó Sándor mutatta be az általa szerkesztett Az információközvetítő szakmák újmédia-kompetenciái, az újmédia lehetőségei című tanulmánykötet.