Állat az irodalomban: az Alföld 2018/1-es számában

Utolsó módosítás: 2018. február 02.

Az Alföld folyóirat 2018. évi első számában közölte az Eszterházy Károly Egyetemen 2017. május 11–12-én Állat az irodalomban címmel a Fiatal Írók Szövetsége és az Irodalomtudományi Tanszék társszervezésében megvalósult szakmai tanácskozás válogatott és szerkesztett anyagát.

A konferencia előadásain alapuló tematikus tanulmányblokk összeállításában részt vett a tanszék óraadó oktatója, Balogh Gergő, aki a lapszámban társszerzőként jegyzi az állat irodalomtudományos kérdésének felvillantását és a közölt szövegek ismertetését vállaló előszót.

Az Alföld 2018. januári számának debreceni bemutatóján 2018. 01. 18-án Csányi Vilmos etológus és Géczi János költő társaságában Balogh Gergőt a folyóirat szerkesztője, egyúttal pedig az est moderátora, Áfra János kérdezte ember és állat, természet és kultúra, élet- és bölcsészettudományok viszonyáról.

Az eseményről fényképek ide kattintva érhetők el.