Dr. habil. Lőrincz Julianna nemzetközi konferencián

Utolsó módosítás: 2017. szeptember 15.

„Érték, minőség és versenyképesség – a 21. század kihívásai“

A révkomáromi Selye János Egyetem 2017. szept. 12–13-án rendezte meg hagyományos nemzetközi konferenciáját „Érték, minőség és versenyképesség – a 21. század kihívásai" címmel.
A plenáris előadások mellett a következő szekciókban folyt a munka:
Modern infokommunikációs technológiák és szerepük az oktatásban és a tudományban
Társadalmi és gazdasági trendek, kölcsönhatások a 21. században
Idegennyelv-oktatás a 21. században – tradíció és innováció
A pedagógus és a motiváció szerepe a nevelő-oktató folyamatban
Egészségileg és szociálisan hátrányos helyzetű tanulók
A hungarisztika és szlovakisztika időszerű kérdései
Reformáció egykor és ma
Dr. habil. Lőrincz Julianna, a Magyar Nyelvészeti Tanszék főiskolai tanára Szimmetrikus és aszimmetrikus jelenségek a műfordításban címmel Arany János történelmi balladáinak orosz és angol nyelvű fordításairól tartott előadást A hungarisztika és szlovakisztika időszerű kérdései szekcióban.
A konferenciakötetben, amely megjelent CD-n a konferencia idejére, intézetünk két tanárának tanulmánya is olvasható:
Dr. Körömi Gabriella: Az ajtó kinyílt. Szabó Magda franciaországi recepciója
Dr. Takács Judit: Tanítsd úgy, hogy elfogadja. A magyar nyelv eredetének oktatásáról – újra
A jó hangulatban, érdekes előadások, élénk szakmai viták és megbeszélések keretében lezajlott nemzetközi konferencián Szlovákiából és más országok, köztük Magyarország különböző felsőoktatási intézményeiből több mint 150 kutató, oktató és doktorandusz résztvevő tartott előadást.