Előadás alkalmazott nyelvészeti konferencián

Utolsó módosítás: 2020. január 29.

2020. január 27-én rendezték meg Miskolcon a MANYE XII. Miskolci Konferenciáját A fordítói kompetenciatérkép dinamikus megújulása a XXI. század elején címmel. Domonkosi Ágnes, a Magyar Nyelvészeti Tanszék főiskolai tanára a mai magyar megszólítási gyakorlatokat vizsgáló átfogó empirikus kutatásának részeként a filmszinkronokban és filmfeliratokban megjelenő megszólítások lehetőségeiről tartott előadást.

Társas deixis az audiovizuális fordításban: Tegezés, magázás, megszólítás a Csernobil című minisorozat magyar szövegváltozataiban című előadásában rámutatott, hogy a filmszinkron műfajában meghatározó szerepe van a társas jelentések felismerésének és alkalmazásának. Domonkosi Ágnes az egész napos tanácskozás Fordítói kompetenciák című szekciójának elnöki feladatait is ellátta.