Érettségire felkészítő tanfolyamok az Intézetben

Utolsó módosítás: 2018. március 09.

2018 januárjában az Eszterházy Károly Egyetem ingyenes felkészítő tanfolyamokat hirdetett az érettségi előtt álló középiskolás diákok számára. A projekt keretében a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézet két – közép- és emelt szintű érettségi vizsgára – felkészítő tanfolyamot indított.

A tanfolyam célja, hogy a diákok kiegészítsék, rendszerezzék és elmélyítsék irodalmi és nyelvi tudásukat. A középiskolai tananyagban kevésbé hangsúlyos szóbeli érettségi témakörök feldolgozása mellett oktatóink nagy hangsúlyt fektetnek az írásbeli és szóbeli szövegalkotási képességek és tevékenységek fejlesztésére is.
A tanfolyam foglalkozásai januártól április végéig heti rendszerességgel zajlanak.
A felkészítő tanfolyamok az EFOP-3.5.1-16-2017-00011 Duális és gyakorlatorientált képzések fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen pályázat keretében kerültek megszervezésre.