Kánonok és kultuszok a gyermek- és ifjúsági irodalomban

Utolsó módosítás: 2020. április 16.

Az EKE repozitóriumában már elérhető a Kusper Judit szerkesztésében megjelent „Kánonok és kultuszok a gyermek- és ifjúsági irodalomban” c. kötet, amelyben az Irodalomtudományi Tanszék több oktatója és doktorandusz hallgatója is publikált tanulmányokat.

A kiadvány az Irodalomtudományi Tanszék újrainduló Actájának (Acta Universitatis de Carolo Eszterházy Nominatae, Sectio Litterarum) sorozatnyitó számaként jelent meg 2019 novemberében. A kötet a kortárs gyermek- és ifjúsági irodalom vizsgálatát helyezi a középpontba, különös figyelmet fordítva a taníthatóság kérdéseire. A kötet szerzői a gyermek- és ifjúsági irodalom bőséges és sokszínű kínálatából elsősorban az általános és középiskolás korosztályt megszólító művekre és kánonokra fókuszálnak, bízva abban, hogy segítséget nyújthatnak a tanár- és tanítóképzésben tanuló vagy a pedagógusi pályán lévő olvasóknak a tananyag frissítésében és a kánonok átértelmezésében.