Kitüntetés a Magyar Tudományos Akadémián

Utolsó módosítás: 2018. június 30.

Dr. habil. Bednanics Gábor, az Irodalomtudományi Tanszék főiskolai tanára a Magyar Tudományos Akadémián Bolyai-emlékplakettet vehetett át.

Az egy, két vagy három évre elnyerhető Bolyai-ösztöndíj odaítéléséről a Bolyai János Kutatási Ösztöndíj Kuratóriuma dönt. A testület 2001-ben határozott úgy, hogy a záró kutatói jelentésükre kiemelkedő minősítést kapó ösztöndíjasoknak emléklapot adományoz, közülük a legjobbakat pedig MTA Bolyai-plakett kitüntetésben is részesíti.
Bednanics Gábor 2014 és 2017 között másodszor nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat, melynek eredményességét a Kuratórium Bolyai-plakett adományozásával ismerte el. Kutatásában a 20. századi magyar költészet és a tér viszonyait új szemléletű modellek segítségével tárta fel, amit egy magyar nyelvű monográfiában és egy angol nyelvű tanulmánykötetben gyűjt össze.