Körömi Gabriella a Frankofón Fesztiválon

Utolsó módosítás: 2019. március 28.

Körömi Gabriella, az Irodalomtudományi Tanszék oktatója 2019. március 22-én „Maîtres et disciples dans le cycle de l’Invisible d’Éric-Emmanuel Schmitt” címmel ismeretterjesztő előadást tartott a miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban.

A rendhagyó irodalomórán a gimnázium két tanítási nyelvű tagozatának 10–12. osztályos diákjai, valamint az Avasi Gimnázium néhány 12. évfolyamos diákja vett részt.
1988 óta március 20. a nemzetközi frankofónia napja. Az ünnephez kapcsolódva márciusban szerte a világon Frankofón Fesztivált szerveznek, amelynek célja, hogy kulturális programmokkal − koncertekkel, fesztiválokkal, konferenciákkal, kiállításokkal, filmekkel – ünnepelje a francia nyelvet, a francia nyelvű kultúrát.
Hazánkban húsz éve szerveznek Frankofón Fesztivált.