Körömi Gabriella a MagdaFeszten

Utolsó módosítás: 2018. október 11.

2018. október 10-én Körömi Gabriella, az Irodalomtudományi Tanszék főiskolai docense a Debreceni Egyetem Magyar Irodalom- és Kultúratudományi Intézetének Komparatisztikai Műhelyében tartott eladást Szabó Magda franciaországi fogadtatásáról.

Az előadásra a debreceni Csokonai Színház által szervezett II. MagdaFeszt keretében került sor. Kollégánkat Miklós Eszter, színházi lektor kérdezte a kortárs magyar irodalom francia ismertségéről, Szabó Magda franciaországi recepciójáról, műveinek francia fordításairól, a francia olvasókban élő Szabó Magda-képről.
A MagdaFeszt rendezvénysorozatot tavaly, az író születésének századik évfordulója alkalmából, hagyományteremtő céllal indította útjára a Csokonai Színház. A II. MagdaFeszt október 5–12. között kerül megrendezésre.