Körömi Gabriella előadása Temesváron

Utolsó módosítás: 2019. március 19.

A Temesvári Nyugati Tudományegyetem Újlatin Nyelvek Tanszéke idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a „Colloque International d’Études Francophones” nemzetközi tudományos konferenciát.

Az idei találkozóra, amelynek témája az összehasonlítás, ezen belül az összehasonlítás mint interdiszciplináris és interkulturális kapcsolódási pont volt, tizenhárom országból érkeztek kutatók.
A 2019. március 15–16. között Temesváron megrendezett konferencián karunkat Körömi Gabriella, az Irodalomtudományi Tanszék főiskolai docense képviselte, aki „Félicité et Emerence − deux saintes du quotidien" címmel tartott előadást. Előadásában arra kereste a választ, hogy a francia kritikusok miért Gustave Flaubert hősnőjének magyar rokonát vélik felfedezni Szabó Magda szereplőjében.
Kollégánkat kérték fel továbbá a „Mítoszok az irodalomban" szekció levezető elnökének.

A konferencián való részvételt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001. „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.