Kutatók Éjszakája

Utolsó módosítás: 2017. október 08.

Kutatók Éjszakája 2017 a Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetben

Intézetünk a Kutatók Éjszakája idei rendezvénysorozatán is több programmal várta az érdeklődőket. Tanszékeink oktatói és néhány hallgatója érdekes előadásokat, drámajáték foglalkozást és játszóházat szerveztek, amelyek sok látogatót vonzottak.
Délelőtti előadásaink közül kettő is telt házas volt (Boldizsár Ildikó és Zimányi Árpád előadásai a felnőtté válás meséiről, illetve a nyelvi játékokról). A Tóth Mercédesz vezette Drámajáték foglalkozásra érkezett diákokat három csoportra kellett osztani, hogy játék közben elférjenek a teremben. A Galvács Réka vezette Irodalmi játszóház főleg az általános iskolásokat vonzotta.
Délután „Bibliafordítások a reformáció előtt és után" címmel tartottak előadást nyelvész kollégáink (Domonkosi Ágnes, Takács Judit, Kalcsó Gyula és Fáy Tamás). Az előadás után a Főegyházmegyei Könyvtárnak és a Tittel Pál Könyvtárnak köszönhetően több különleges bibliafordítást is megtekinthettek az érdeklődők.