Ludányi Zsófia előadása a gyöngyösi gimnáziumban

Utolsó módosítás: 2019. december 02.

A gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium 2019. november 29-én tartotta pályaorientációs napját, ahol a Magyar Nyelvészeti Tanszék oktatója is előadást tartott.

A Berze NÉPnap nevű pályaorientációs rendezvény immár 4. alkalommal került megrendezésre a gyöngyösi gimnáziumban. A program célja, hogy a mindenkori berzések visszalátogassanak volt iskolájukba, és elmeséljék jelenlegi iskolatársaiknak, mivel foglalkoznak tanulmányaik, illetve munkájuk során.

Az Eszterházy Károly Egyetem Magyar Nyelvészeti Tanszékét dr. Ludányi Zsófia adjunktus képviselte, aki maga is Berze Nagy János Gimnázium diákja volt. Előadásában a nyelvészeket és a nyelvtudományt övező tévhitekről beszélt: mivel foglalkozik és mivel nem foglalkozik egy nyelvész.

A rendezvényről a további részletek itt olvashatók, a részletes program letölthető innen.