Nagy J. Béla helyesírási verseny – egyetemi elődöntő

Utolsó módosítás: 2019. március 28.

A Magyar Nyelvészeti Tanszék ebben a tanévben is meghirdeti az egyetemi helyesírási versenyt.

A több évtizedes hagyománynak megfelelően a Magyar Nyelvészeti Tanszék ebben a tanévben is meghirdeti az egyetemi helyesírási versenyt, amelynek célja a helyesírási kultúra fejlesztése. A verseny egyben a 2019 novemberében megrendezendő Nagy J. Béla helyesírási verseny Kárpát-medencei döntőjének elődöntője.

A verseny időpontja: 2019. április 29. 15.30, helyszíne: Líceum, 308-as terem.

A versenyzők tollbamondást írnak és feladatlapot töltenek ki. Mintafeladatok letölthetők innen.

Jelentkezni az online jelentkezési lapon lehet. A versenyen való részvételről kérésre hivatalos igazolást adunk.

További információkért Ludányi Zsófia tanárnőhöz forduljanak a ludanyi.zsofia@uni-eszterhazy.hu címen. Szeretettel várjuk az érdeklődőket!