Nagy Sándor Pro Agria-díja

Utolsó módosítás: 2018. február 06.

2017. január 23-án, a magyar kultúra napja alkalmából rendezett városi ünnepségen vehette át Eger Megyei Jogú Város Közgyűlésének „Pro Agria” szakmai díját dr. Nagy Sándor irodalomtörténész, az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskola Magyar Irodalom Tanszékének nyugalmazott tanszékvezetője. Nagy Sándor a kultúra területén nyújtott kiemelkedő tevékenységéért kapta meg e kitüntető díjat.

A ma is Egerben élő irodalomtörténész pedagógusi pályáját általános iskolai tanárként kezdte, majd 45 évig a tanárképzésben tevékenykedett. 1963-ban kezdett tanítani a főiskola Magyar Irodalom Tanszékén, ahol 1996-os nyugdíjazásáig, majd azt követően óraadóként 2005-ig dolgozott a magyar szakos tanárjelöltek képzésében. 1972-1980, valamint 1990-1995 között a Magyar Irodalom Tanszék tanszékvezetője volt, de 1991-től ő vezette az újonnan létrehozott Magyar Nyelv- és Irodalomtudományi Intézetet is.
Dr. Nagy Sándor kutatási területe a XX. század első felének magyar prózairodalma, tudományos tevékenységének középpontjában az egri kötődésű írók – Bródy Sándor, Gárdonyi Géza, Remenyik Zsigmond – munkásságának kutatása állt.
Tanár úrnak szeretettel gratulálunk!

Fotó: Nemes Róbert