Oktatóink nemzetközi konferencián

Utolsó módosítás: 2019. november 26.

Irodalomtudományi Tanszék két oktatója, Bednanics Gábor főiskolai tanár és Balogh Gergő tudományos segédmunkatárs angol nyelvű előadást tartott a prágai Károly Egyetemen rendezett Performativity and Creativity in Modern Cultures konferencián.

Az interdiszciplináris konferencián, melyre 2019. november 22. és 24. között került sor a kreativitás és annak perfromatív aspektusai közötti kapcsolatot keresték. Bednanics Gábor a dandy történetével és a jagyar átöltözés egyik jeles íróalakjával, Vas Sándor/Saroltával fogllakozott, Balogh Gergő pedig Werner Hamacher afformatív fogalma felől közelített a tanácskozás témájához
A konferencia programja.
A konferencián való részvételt az EFOP-3.6.1-16-2016-00001 „Kutatási kapacitások és szolgáltatások komplex fejlesztése az Eszterházy Károly Egyetemen" című projekt támogatta.