Takács Judit előadásai

Utolsó módosítás: 2019. december 11.

A Magyar Nyelvészeti Tanszék oktatója két előadást tartott a közelmúltban.

Az elsőt A Tittel-esték sorozat részeként 2019. november 12-én, „A világ legboldogabb népe. Amit a finnek a boldogságról tudnak" címmel. Az érdeklődő hallgatóság nemcsak a World Happiness Report felméréséről kaphatott információkat, hanem a boldogság és jóllét mindazon elemeiről is, melyek hozzájárulnak ahhoz, hogy e téren a finnek a skandinávok közül is kiemelkedjenek. Az előadás a Magyar Tudomány Ünnepe programsorozat része volt.

A másodikat 2019. november 26-án, A nyelvi és társadalmi változások hatása a közoktatásra és a felsőoktatásra címmel, a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat keretében tartott konferencián.
A rendezvényen, melyet az MTA MAB Nyelvtudományi Munkabizottsága és a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának Modern Filológiai Intézete szervezett, elsősorban oktatásnyelvészeti és -módszertani előadások hangzottak
el.